چهارشنبه     08/تیر/1401 

ثبت‌نام ۲۸۰ هزار نفر برای وام فرزندآوری

براساس اعلام بانک مرکزی، ۲۸۰ هزار متقاضی دریافت تسهیلات فرزندآوری از زمان راه اندازی سامانه، ثبت نام کرده‌اند و بر اساس آمار، پرداخت تسهیلات در ۱۳ استان آغاز شده است. 

کاهش نرخ رشد جمعیت متوقف شد/ میانگین سن جمعیت در شرایط باروری است

حسام‌الدین علامه ، سرپرست دبیرخانه شورای ملی سالمندان:
در سال ۱۴۰۰ برای نخستین بار کاهش نرخ رشد جمعیت متوقف شد و این امید را زنده کرد که رشد جمعیت ایران به سمت صفر و منفی شدن نرود.
اکنون میانگین سنی جمعیت ۳۳ سال است که بهترین سن باروری است. پیش‌بینی می‌شد در سال ۱۴۳۰ رشد جمعیت متوقف شده و بعد از آن منفی شود اما با این روند با گذشت ۱۰ سال ممکن است رشد جمعیت دیگر متوقف نشود.کشف بارکدخوان های قاچاق در سیرجان
رئیس پلیس امنیت اقتصادی شهرستان سیرجان از کشف ۵۰ دستگاه بارکد خوان فروشگاهی قاچاق از یک دستگاه اتوبوس عبوری از این شهرستان خبر داد.
سرهنگ محمدرضا نکویی اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی هنگام کنترل خودروهای عبوری محور سیرجان - بندرعباس یک دستگاه اتوبوس عبوری را جهت بررسی متوقف کردند.
وی افزود : در بازرسی از این اتوبوس ۵۰ دستگاه انواع بارکد خوان فروشگاهی بی سیم و با سیم به همراه آداپتور،کابل و دیگر قطعات مربوط به این بار فاقد مجوز کشف و مشخص شد به صورت قاچاق وارد کشور شده اند.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی شهرستان سیرجان با بیان اینکه کارشناسان ارزش این اقلام را یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال برآورد کردند،تصریح کرد: بنا به بررسی‌ها انجام شده توان تولید این دستگاه های بارکد خوان در داخل کشور وجود دارد اما برخی افراد با واردات غیر مجاز این اقلام که بیشتر تولیدات چینی هستند باعث اخلال در زمینه‌های تولید و اشتغال داخلی می شوند که در این زمینه یک متهم دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد برگزاری جلسه توجیهی دستورالعمل اجرایی رفع فقرمطلق درشهرستان سیرجان

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کارورفاه اجتماعی شهرستان سیرجان، جلسه توجیهی دستورالعمل اجرایی رفع فقرمطلق درشهرستان سیرجان صبح امروز باحضور معاون سیاسی،امنیتی واجتماعی فرمانداری ویژه، مسئول اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی وسایر مسئولان مربوطه درمحل فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان برگزارگردید.

لازم به ذکراست برنامه جامع رفع فقر مطلق در سه مقطع زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت باهدف شناسایی افرادو خانوارهای دارای فقر مطلق تهیه شده است.فرماندار و اعضای شورای اداری سیرجان در پانزدهمین روز از فروردین ۱۴۰۱ با حضور در دفتر امام جمعه شهرستان، با حجت الاسلام سید محمود حسینی دیدار و گفتگو کردند.

فرماندار ویژه سیرجان در این دیدار  ضمن گزارشی کوتاه از عملکرد سال ۱۴۰۰ به نام گذاری سال جدید با نام "تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین"توسط مقام معظم رهبری اشاره و افزود:محقق شدن این شعار نیازمند تلاش و جدیت همه‌ی مسئولین است.

حجت الاسلام سید محمود حسینی امام جمعه سیرجان نیز در این دیدار با تبریک سال جدید بر تلاش مستمر مسئولان شهرستان در راستای تحقق فرامین رهبری و تحقق شعار سال 1401 با عنوان تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین تاکید
و تصریح کرد: باید در سال جدید با توان بیشتری در جهت خدمت‌رسانی مطلوب به مردم تلاش شود.

همچنین در این دیدار معاون برنامه ریزی وتوسعه فرمانداری، شهردار سیرجان، رییس جهاد کشاورزی ومدیر آموزش وپرورش گزارشی از حوزه اشتغال وسرمایه گذاری، مدیریت شهری، تنظیم بازار وبازگشایی مدارس ارائه نمودند .
در پایان از اعضای ستاد تسهیلات نوروزی با اهدا لوح تقدیر قدردانی بعمل آمد.دپوی ۲۵ هزار لیتر گازوئیل غیر مجاز در یک شرکت تولیدی در سیرجان
فرمانده انتظامی سیرجان از کشف ۲۵ هزار لیتر گازوئیل غیرمجاز شده در یک شرکت تولیدی در این شهرستان خبر داد

سرهنگ مرتضی امیرسبتکی بیان داشت :ماموران پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی با اقدامات اطلاعاتی از دپوی مقدار زیادی سوخت قاچاق در یک شرکت تولیدی مطلع و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود :ماموران پس از تحقیقات بیشتر و اطمینان از موضوع ضمن هماهنگی با مقام قضایی در بازدید از این شرکت تولیدی ۲۵ هزار لیتر گازوئیل دپو شده در سه مخزن بزرگ را کشف کردند که مشخص شد علیرغم این که این شرکت برای انجام فعالیتش گاز طبیعی در اختیار داشته به طور غیرمجاز اقدام به دپوی گازوئیل نیز کرده است که در این رابطه متصدی مربوطه با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.
فرمانده انتظامی سیرجان تصریح کرد: قاچاق با استفاده غیر مجاز از منابع سوختی توسط افراد سودجو در کنار وارد آوردن ضربه های اقتصادی به کشور باعث به وجود آمدن مشکلاتی در حوزه سوخت رسانی به ناوگان حمل و نقل شخصی و عمومی نیز می‌شود از اینرو پلیس با جدیت با متخلفان این حوزه برخورد می‌کند.با اجرای جشنواره دیوارنگاری سیرجان؛

 گل‌گهر در زیباسازی شهر با شهرداری مشارکت کرد

جشنواره دیوارنگاری سیرجان با هدف زیباسازی فضای شهری توسط شرکت گل‌گهر و شهرداری سیرجان برگزار شده که طی این جشنواره پس از داوری آثار رسیده، طرح‌های منتخب روی دیوارهای در حال اجراست.

به گزارش روابط عمومی و امور‌ بین‌الملل شرکت گل‌گهر، این جشنواره اکنون در مرحله اجرای طرح‌های رسیده بر روی دیوار مناطق مختلف شهر در مکان‌هایی با قابلیت اجرا قرار دارد.
گفتنی است پس از اعلام فراخوان این جشنواره، ۱۵۰‌اثر از ۳۸ هنرمند به دبیرخانه رسید که پس از داوری این آثار، ۳۰ طرح از ۱۶ هنرمند به منظور اجرا انتخاب شدند.

جشنواره مذکور با هدف زیباسازی شهر سیرجان با استفاده از هنرهای تجسمی برگزار شده و قرار است از بین آثار اجرا شده همزمان با روز شهر پاک، سه اثر به عنوان آثار برگزیده نهایی انتخاب و تقدیر شوند.
شایان ذکر است این طرح‌ها در نقاط مختلف شهر در حال اجرا هستند و مردم می‌توانند از نزدیک با روند کار آشنا شوند.