چهارشنبه     16/آذر/1401 

حسن خدامی‌پورتعاونی‌های مسکن باید پاسخگوی اعضای خود باشند

روز گذشته جلسه علنی شورای اسلامی شهر سیرجان با حضور رييس و اعضای شورای شهر، شهردار و تنی چند از معاونان شهرداری برگزار شد.

درپی حوادث تروریستی در شهرهای ایذه، اصفهان و شیراز، رییس و اعضای شورای شهر سیرجان طی بیانیه‌ای ضمن تسلیت به خانواده‌های شهدای اخیر و آرزوی بهبودی برای آسیب‌دیدگان، این حوادث را محکوم و در بخشی از این بیانیه اعلام کردند: وقوع حوادث تروریستی امنیت هموطنان‌مان را نشانه می‌گیرد و چهره‌ی منفور دشمنان را نمایان می‌سازد اما هوشیاری و بصیرت ملت عزیز و شجاع ایران مثل همیشه این توطئه‌ها را خنثی خواهد کرد.

به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر سیرجان، در این جلسه حسن خدامی‌پور با اشاره به اینکه طبق مفاد اساسنامه تعاونی‌های مسکن، خرید زمین با کاربری غیر مسکونی برای آن‌ها ممنوع است ولی برخی تعاونی‌های مسکن اقدام به خرید زمینی خارج از محدوده قانونی شهر و با کاربری سفید کرده‌اند، مسئولیت عدم رعایت مفاد اساسنامه توسط تعاونی‌ها را به‌عهده‌ی تعاونی‌‌های مسکن دانست و گفت: در این زمینه مراجع دیگر من‌جمله شورای شهر مسئول پاسخگویی نیست و هیئت‌مدیره تعاونی‌ بایستی پاسخگوی ضرر و زیان اعضای تعاونی و نیز ادارات شهرستان باشند.

رییس شورای اسلامی شهر بیان کرد: هیئت‌مدیره قبل از خرید زمین با کاربری مسکونی باید از مراجع ذی‌صلاح از جمله شهرداری استعلام بگیرد. وی افزود: در صورت موافقت سایر دستگاه‌های دولتی و مراجع ذی‌صلاح، شورای شهر نیز همکاری لازم را با اعضای تعاونی‌ها خواهد داشتدر دیدار با مدیرعامل شرکت گل‌گهر صورت گرفت

تقدیر مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از کمک‌های گل‌گهر

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان در دیدار با مدیرعامل شرکت گل‌گهر، از کمک‌ها و همکاری‌های گسترده این شرکت با کمیته امداد تقدیر کرد. عسکری نژاد در سفر به سیرجان و دیدار با مهندس عتیقی، اقدامات شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در حوزه‌های عام‌المنفعه و برخی حوزه‌های مسولیت‌های اجتماعی را در راستای اهداف عالی کمیته امداد امام خمینی(ره) دانست و اظهار امیدواری کرد با نگاه مثبت مدیرعامل گل‌گهر این همراهی ها همچنان ادامه داشته باشد. مدیرعامل شرکت گل‌گهر نیز در این دیدار عنوان کرد که مشارکت گل گهر در همکاری با کمیته امداد در راستای کمک به ارائه تسهیلات این نهاد برای اشتغال‌زایی، تهیه بسته‌های کمک معیشتی، انجام فعالیت‌های فرهنگی و... ادامه دار خواهد بود. 

پیام تبریک رییس و اعضای شورای شهر سیرجان در پی نایب قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جهانی

رییس و اعضای شورای شهر سیرجان در پیامی، افتخارآفرینی آزاد‌کاران ایران و نایب قهرمانی در رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان به سرپرستی محمدجواد یزدانی را تبریک گفتند.

به گزارش روابط عمومی شورای شهر سیرجان، در این پیام آمده است:
جوانان سربلند ایران عزیز با کسب دو مدال طلا، سه مدال نقره و دو برنز و در مجموع ۱۵۰ امتیاز تیمی و کسب مقام نایب قهرمانی در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۲ در کشور صربستان، موجب شادی مردم و افتخارآفرینی در قاره کهن به سرپرستی جناب آقای محمدجواد یزدانی، اسوه و الگوی ورزش سیرجان شدند.
ضمن قدردانی و تشکر از تلاش‌ مدیران، مربیان، دست‌اندرکاران و بویژه قهرمانان تیم ملی کشتی آزاد به سرپرستی آقای محمدجواد یزدانی، این موفقیت را به کشتی‌گیران، ‌خانواده‌های محترم ایشان، جامعه ورزشی کشور و مردم شریف سیرجان تبریک عرض نموده و آرزوی ادامه پیروزی و سربلندی همه قهرمانان و ورزشکاران ایران عزیز را از خداوند باریتعالی مسئلت داریم. 

کاروان اربعین شرکت گل‌گهر عازم کربلا شد

اولین اتوبوس از کاروان اربعین حسینی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر شب گذشته با بدرقه برخی معاونین و مدیران گل گهر عازم سفر معنوی به کربلای معلی شد.

دومین و سومین اتوبوس هم عازم می‌شوند تا کارکنان متقاضی شرکت گل‌گهر، در بزرگترین اجتماع معنوی شیعیان جهان در سالروز اربعین حسینی در سرزمین کربلا، حضوری پررنگ داشته باشند. 

سخنگوی دولت اعلام کرد: نامگذاری چهارمین روز هفته دولت با عنوان «خانواده و سلامت»

شعار اصلی هفته دولت 1401 «دولتِ مردم» و عناوین روزهای هفته به شرح زیر اعلام می شود:

چهارشنبه دوم شهریور روز «میثاق با ولایت»

پنجشنبه سوم شهریور «فسادستیزی و عدالت»

جمعه چهارم شهریور «تحول و خلاقیت»

شنبه پنجم شهریور «خانواده و سلامت»

یکشنبه ششم شهریور «اخلاق و معنویت»

دوشنبه هفتم شهریور «دانش و پیشرفت»

سه شنبه هشتم شهریور «شجاعت و عقلانیت»عرصه بر متخلفان بهداشتی ، تنگ تر خواهد شد

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سیرجان؛ امروز ۴ مرداد ١۴٠١ روز پرکاری برای بازرسان معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان بود.

خبر اول حاکی از کشف و معدوم کردن حدود ۵۰۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در بازرسی مشترک کارشناسان معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سیرجان، اداره دامپزشکی، تعزیرات و بسیج اصناف بود.

خبر دیگری نیز حاکی از پلمب کردن ٢ باب نانوایی توسط بازرسان معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان به دلیل عدم رعایت مقررات بهداشتی است.

شایان ذکر است پرونده تخلفات فوق جهت طی مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شد.

شهروندان محترم حین خرید مواد غذایی، به برچسب مشخصات محصول به ویژه پروانه ساخت ( پروانه بهداشتی)، تاریخ تولید و انقضاء و همچنین شرایط نگهداری توجه کنندثبت‌نام ۲۸۰ هزار نفر برای وام فرزندآوری

براساس اعلام بانک مرکزی، ۲۸۰ هزار متقاضی دریافت تسهیلات فرزندآوری از زمان راه اندازی سامانه، ثبت نام کرده‌اند و بر اساس آمار، پرداخت تسهیلات در ۱۳ استان آغاز شده است.