حسن خدامی‌پورتعاونی‌های مسکن باید پاسخگوی اعضای خود باشند

روز گذشته جلسه علنی شورای اسلامی شهر سیرجان با حضور رييس و اعضای شورای شهر، شهردار و تنی چند از معاونان شهرداری برگزار شد.

درپی حوادث تروریستی در شهرهای ایذه، اصفهان و شیراز، رییس و اعضای شورای شهر سیرجان طی بیانیه‌ای ضمن تسلیت به خانواده‌های شهدای اخیر و آرزوی بهبودی برای آسیب‌دیدگان، این حوادث را محکوم و در بخشی از این بیانیه اعلام کردند: وقوع حوادث تروریستی امنیت هموطنان‌مان را نشانه می‌گیرد و چهره‌ی منفور دشمنان را نمایان می‌سازد اما هوشیاری و بصیرت ملت عزیز و شجاع ایران مثل همیشه این توطئه‌ها را خنثی خواهد کرد.

به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر سیرجان، در این جلسه حسن خدامی‌پور با اشاره به اینکه طبق مفاد اساسنامه تعاونی‌های مسکن، خرید زمین با کاربری غیر مسکونی برای آن‌ها ممنوع است ولی برخی تعاونی‌های مسکن اقدام به خرید زمینی خارج از محدوده قانونی شهر و با کاربری سفید کرده‌اند، مسئولیت عدم رعایت مفاد اساسنامه توسط تعاونی‌ها را به‌عهده‌ی تعاونی‌‌های مسکن دانست و گفت: در این زمینه مراجع دیگر من‌جمله شورای شهر مسئول پاسخگویی نیست و هیئت‌مدیره تعاونی‌ بایستی پاسخگوی ضرر و زیان اعضای تعاونی و نیز ادارات شهرستان باشند.

رییس شورای اسلامی شهر بیان کرد: هیئت‌مدیره قبل از خرید زمین با کاربری مسکونی باید از مراجع ذی‌صلاح از جمله شهرداری استعلام بگیرد. وی افزود: در صورت موافقت سایر دستگاه‌های دولتی و مراجع ذی‌صلاح، شورای شهر نیز همکاری لازم را با اعضای تعاونی‌ها خواهد داشت