طبق اعلام کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان کرمان، بیشترین داوطلبان خانم مربوط به حوزه انتخابیه کرمان و راور با ۳۶ نفر است و حوزه‌های انتخابیه شهربابک، زرند و کوهبنان نیز با سه نفر کمترین میزان داوطلبان خانم را دارا هستند.

۶۲۹ نفر در استان کرمان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تا پایان روز جمعه ۲۰ مردادماه جاری ثبت‌نام کرده‌اند که ۸۵ نفر آنها بانو و ۵۴۴ نفر آنها آقایان هستند.

در حوزه انتخابیه بافت، رابر، ارزوئیه ۵۳ نفر و در حوزه انتخابیه جیرفت و عنبر آباد ۴۸ نفر، زرند و کوهبنان ۵۸ نفر و حوزه شهربابک ۴۲ نفر تا روز گذشته در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.

همچنین در حوزه انتخابیه بم، ریگان، فهرج، نرماشیر و گنبکی ۳۶ نفر، در حوزه انتخابیه رفسنجان و انار ۸۶ نفر، حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر ۴۷ نفر، در حوزه انتخابیه کرمان و راور ۲۰۹ نفر، در حوزه انتخابیه کهنوج، رودبارجنوب، قلعه گنج، منوجان، فاریاب، جازموریان تا ۲۰ مردادماه ۵۰ نفر آمادگی داوطلبی خود را برای مجلس شورای اسلامی در سامانه ثبت کرده‌اند.

از روز اول تا پنجم به ترتیب ۱۴۰، ۱۲۲، ۱۴۷، ۱۰۱ و ۱۱۹ نفر در استان کرمان پیش‌ثبت‌نام کرده‌اند که ۸۴ نفر آنها دارای مدرک لیسانس و زیر لیسانس، ۴۲۴ نفر دارای مدرک فوق لیسانس، ۹۶ نفر دکتری و ۲۵ نفر دارای مدرک حوزوی هستند.

برپایه این گزارش، ۱۲۷ نفر در رده سنی ‌۳۰ تا ۳۵ سال، ۱۳۹ نفر در رده سنی️ ۳۶ تا ۴۰ سال، در رده سنی ️۴۱ تا ۴۵ سال ۱۲۰ نفر، در رده سنی ۴۶ تا۵۰ سال ۷۴ نفر، در رده سنی ️۵۱ تا ۵۵ سال ۷۵ نفر، در رنج سنی ️۵۶ تا ۶۰ سال ۵۱ نفر، در رده سنی ۶۱ تا ۶۵ سال ۳۰ نفر، در رده سنی ️۶۶ تا ۷۰ سال هشت نفر و پنج نفر در رده سنی ️۷۱ تا ۷۵ سال ثبت‌نام کرده‌اند.