رئیس پلیس گردشگری استان کرمان از شناسایی ۲۴ نفر از مجریان تورهای غیرمجاز گردشگری در استان کرمان خبر داد و گفت: با متخلفان تورهای غیرمجاز برخورد می‌شود.

مهدی معنویان امروز ۲۰ شهریور ماه در تشریح این خبر اظهار کرد: این افراد طی پایش‌های انجام گرفته و با همکاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی شناسایی و به مقامات قضایی تحویل داده شدند.

رئیس پلیس گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه رفسنجان و سیرجان جزء شهرستان‌هایی هستند که بیشترین تورهای غیرمجاز در آنها اجرا می‌شود، افزود: خوشبختانه نیروی انتظامی در شناسایی این تورها کمک زیادی به مجموعه پلیس گردشگری استان می‌کند.

او با تاکید بر اینکه افرادی که فرهنگ بومی هر منطقه و اصول گردشگری را زیر پا بگذراند با آنها برخورد خواهد شد، ادامه داد: متاسفانه بسیاری از مردم با دیدن تبلیغات تورهای گردشگری با قیمت‌های ارزان، اطلاعات کافی در خصوص احتمال تخلف در این تورها را  کسب نمی‌کنند.

معنویان افزود: از تمام گردشگران درخواست داریم برای حفظ سلامت خود، تورهای گردشگری غیرمجاز را همراهی نکنند.

رئیس پلیس گردشگری استان کرمان به وظایف این پلیس اشاره کرد و گفت: شناسایی و معرفی تورهای غیرمجاز، ارائه خدمات به مسافران و گردشگران از قبیل معرفی جاذبه‌های گردشگری و اماکن اقامتی و ... از جمله وظایف پلیس گردشگری محسوب می‌شود که تاکنون فعالیت‌های شایسته‌ای در این خصوص انجام شده است.

معنویان در ادامه افزود: پلیس گردشگری باید با ایجاد امنیت برای گردشگران داخلی و خارجی و جلوگیری از جرائم معرف خوبی برای استانش باشد.

او ادامه داد: پلیس گردشگری استان با همکاری دفتر خدمات مسافرتی کبوتران حرم راه‌اندازی شده و نیروهایی که در طرح مذکور همکاری دارند، آموزش‌های لازم و مرتبط را فرا گرفته‌اند.

رئیس پلیس گردشگری کرمان با اشاره به نشست این مجموعه با فرمانده انتظامی استان خبر داد و اظهار کرد: در این نشست بر همکاری بیشتر نیروی انتظامی با پلیس گردشگری تاکید شد.