داوران استان تهران طی سه هفته گذشته مسابقات لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور، جایی در میان تیم داوری هیچ یک از دیدارهای این رقابت‌ها نداشتند که این مسئله، شائبه تنبیهی بودن این تصمیم را در اذهان تداعی کرد.

 مسئله از آنجا شروع شد که وحید عرض‌پیما یکی از مدرسان کلاس‌های داوری پیش‌فصل به داوران اعلام کرد که باید ساعت شش صبح در زمین چمن کمپ تیم‌های ملی فوتبال حاضر شوند. با توجه به اینکه داوران تهرانی در هتل المپیک اسکان نداشتند و در خانه‌های خودشان بودند، به‌خاطر باز شدن درهای این زمین از ساعت 7 صبح نتوانستند در زمین حضور یابند.

با شروع فصل جدید لیگ برتر فوتسال، نام داوران تهرانی در 21 مسابقه ابتدایی رقابت‌ها (سه هفته نخست) قرار نگرفت که اعتراض آنها را نیز به دنبال داشت. پس از این اتفاق، فدراسیون فوتبال امروز (شنبه) اسامی داوران هفته چهارم لیگ برتر فوتسال را اعلام کرد که داوران استان تهران نیز در میان این داوران دیده می‌شد.

اکنون خبر می‌رسد که این نفرات قصد ندارند در بازی‌های هفته چهارم لیگ برتر قضاوت کنند و این موضوع را به اطلاع مدیران کمیته داوران رسانده‌اند. امیر لامعی، حمید سلیمانی، ولی امجدی، مجید فراهانی و وحید سلیمانی، از جمله داوران سهمیه تهران هستند که به‌عنوان داوران دوم دیدارها انتخاب شده‌اند. این مسئله نیز مورد اعتراض داوران تهرانی قرار گرفته است.

این داوران تصمیم گرفته‌اند که اعتراض خود نسبت به اتفاقات داوری لیگ برتر فوتسال را نزد مهدی تاج و احسان اصولی مطرح کنند.

برنامه هفته چهارم لیگ برتر فوتسال به شرح زیر است:

سه‌شنبه 31 مرداد - ساعت 16
پالایش نفت بندرعباس - ایرالکوی اراک
سن‌ایچ ساوه - مس سونگون
کراپ الوند ایرانیان - گیتی‌پسند اصفهان
فرش‌آرای مشهد - آنا صنعت پاسارگاد قم
سفیر گفتمان تهران - شهرداری ساوه
مقاومت البرز - گهر زمین سیرجان
فولاد زرند ایرانیان - پوشاک حافظ ساری.