چهارشنبه     08/تیر/1401 

 

جدول میزان حداقل حقوق و مزایا در سال ۱۴۰۱

((روابط عمومی اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان سیرجان)) 

درخشش سیرجان در سی و سومین جشنواره امتنان ازنخبگان جامعه کاروتولید استان کرمان

سی وسومین جشنواره امتنان ازنخبگان جامعه کاروتولید استان کرمان در حالی برگزار شدکه نمایندگان واحدهای تولیدی شهرستان سیرجان ۱۱عنوان برتررا به خود اختصاص دادند.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان سیرجان؛ با شروع ثبت نام جهت سی‌وسومین جشنواره امتنان ازنخبگان جامعه کاروتولید توسط اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان کرمان؛ اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان سیرجان با توجه به فاکتورهای موجود اقدام به شناسایی و ثبت نام از کارگران، گروه کاران و واحدهای نمونه درسایت نمود و ماحصل آن منجر به کسب ۱۱عنوان برتر شد.

جشنواره امتنان هرساله از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان به منظور معرفی کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه استان دربخش های مختلف برگزار می گردد.

 لازم به ذکراست ازشهرستان سیرجان موارد ذیل بعنوان نفرات برتر معرفی شدند:

۱_شرکت معدنی وصنعتی گل گهر بعنوان کارفرمای سلامت محور برتراستانی ومعرفی به کمیته ملی

۲_شرکت توسعه آهن وفولادگل گهر بعنوان کارفرمای سلامت محور برتراستانی

۳_شرکت سنگ آهن گهرزمین بعنوان کارفرمای سلامت محور برتراستانی

۴_مجتمع جهان فولاد سیرجان بعنوان‌کارفرمای سلامت محور برتراستانی

۵_آقای حسین کاظمی ازشرکت آرمان‌گهربعنوان کارگر برترنمونه استانی ومعرفی به کمیته ملی دربخش صنعت

۶_آقایان سیدهادی شاهچراغی ومهدی دیانت پور ازشرکت سنگ آهن گهرزمین بعنوان گروه کاربرترنمونه استانی ومعرفی به کمیته ملی دربخش صنعت

۷_آقایان امین شکاری،مهدی علی محمدی، محمدکاظم ستوده نیا،سعیدشیبانی نژاد، احسان بهرنگ ازشرکت فولاد سیرجان ایرانیان بعنوان گروه کارنمونه منتخب استانی دربخش صنعت

۸_شرکت گهرروش سیرجان بعنوان واحدنمونه برتراستانی ومعرفی به کمیته ملی دربخش صنعت

۹_شرکت تعاونی تولید روستایی سیرجان بعنوان واحدنمونه منتخب استانی دربخش کشاورزی

۱۰_شرکت تعاونی مسکن گهرزمین سمنگان بعنوان واحدنمونه منتخب استانی دربخش خدمات

۱۱_شرکت توسعه آهن وفولادگل گهر بعنوان واحدنمونه منتخب استانی دربخش صنعتبا حضور استاندار کرمان، وزیر جهاد کشاورزی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس و شماری از مسوولان جلسه بررسی وضعیت خسارات سرمازدگی باغات کشاورزی استان کرمان در محل وزارت جهاد کشاورزی در حال برگزاری است با تشکیل مجمع‌عمومی فوق‌العاده؛

افزایش ۱۰۰درصدی سرمایه گل‌گهر تصویب شد
 
مجمع‌عمومی فوق‌العاده شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با حضور اکثریت سهامداران حقیقی و حقوقی، هیات مدیره شرکت، مدیر عامل و معاونان برگزار و افزایش سرمایه پیشنهادی تصویب شد.
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت گل‌گهر، مجمع‌عمومی امروز به منظور افزایش سرمایه از ۱۰ هزار میلیارد تومان به ۳۰ هزار میلیارد تومان درخواست شده بود که مورد تایید بازرس قانونی هم قرار گرفت اما بعد از جلسه با سهامداران عمده، جهت حمایت از سهامداران خُرد، به ۲۰ هزار میلیارد تومان تغییر کرد.
 
۶۰ درصد از افزایش سرمایه مذکور(معادل ۶ هزار میلیارد تومان) از محل سود انباشته و ۴۰ درصد (معادل ۴ هزار میلیارد تومان) از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی می باشد.
۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه به منظور مشارکت در افزایش سرمایه هشت شرکت زیر مجموعه گل‌گهر معرف گردیده است.بدنبال روش‌های نوینِ معدنکاری در گل‌گهر هستیم

مدیر امور معدن مجتمع گل‌گهر گفت: معدن به عنوان تامین‌کننده مواد اولیه زنجیره تولید فولاد، وظیفه تامین و تولید مواد اولیه برای خوراک صنایع پایین دستی را بر عهده دارد و چون بدون تامین خوراک، چرخه تولید متوقف می شود و از طرفی چون معادن جزء ذخایر تجدید ناپذیر هستند، باید توجه ویژه‌ای به استفاده بهینه از آنها داشت. مهندس امید محتشمی‌فر در گفتگو با گهر پرس گفت: تامین سنگ مورد نیاز خطوط تولید و استفاده از روش‌های نوین به منظور استخراج بهینه و کاهش هزینه‌ها از اهداف اصلی مدیریت امور معدن است که با برنامه‌هایی چون توسعه شبکه برق معدن، امکان استفاده بهینه از آب‌های حاصل از زهکشی، پایش دیواره‌ها توسط رادار و دوربین روباتیک و هم‌ چنین استفاده از روش‌های بهینه آتشباری انجام می‌شود. وی درباره راهکارهای این بخش برای بهبود عملکرد اظهار داشت: حفاری‌های افقی برای تخلیه آب ‌های پشت دیواره‌های معدن جهت افزایش پایداری دیواره‌ها، حفاری‌های ژئوتکنیک و آبشناسی، مطالعات پایداری شیب دیواره‌ها، پروژه رینگ آب معدن، خرید دستگاه استمینگ تراک جهت افزایش راندمان آتشباری و همچنین همکاری و تعامل با دانشگاه برای انجام پروژه‌های بهبود راندمان عملیات استخراج، جزو راهکارهای ما بوده است. محتشمی‌فر گفت: طی ۱۰ ماه گذشته توانسته‌ایم برنامه کمی و کیفی تولید و استخراج سنگ را محقق کنیم و همچنین در بخش باطله ‌برداری نیز با وجود مشکلات و کمبودهای تجهیزاتی با تلاش و کار جهادی همکاران و پیمانکاران بخش معدن توانسته‌ایم در مقایسه با مدت مشابه پارسال به میزان ۹درصد افزایش استخراج داشته باشیم. وی درباره اقدامات مورد نیاز تکمیلی بیان کرد: تامین و ورود تجهیزات معدنی جدید و تامین به موقع نرم‌افزارها و تجهیزات پیشرفته جزو این اقدامات است که خوشبختانه برنامه‌ریزی‌های خوبی در این خصوص صورت گرفته و در حال انجام است. مدیر امور معدن مجتمع گل‌گهر مهمترین چالش این بخش را چالش فرسودگی ناوگان و کمبود ماشین‌آلات معدنی خواند و گفت: این مساله اساسی‌ترین چالش تمامی معادن کشور است که به منظور حل این مشکل شرکت گل‌گهر نسبت به نوسازی ناوگان معدنی اقدامات خوبی انجام داده و به زودی شاهد ورود ماشین‌آلات جدید خواهیم بود. وی درباره جدیدترین دستاورهای این بخش گفت: اورهال و بازسازی شاول‌های کابلی که کاملا بلا استفاده شده بودند، به دست همکاران معدن و پیمانکار مربوطه با قطعات یدکی تولید شده در داخل کشور بعد از حدود ۵ سال محقق شده است. محتشمی‌فر افزود: استفاده از روش‌های بهینه آتشباری مانند وری استم، پاوردک و ایردک که منجر به کاهش ۱۵ درصدی خرج ویژه مواد ناریه و در نهایت کاهش هزینه‌های معدنکاری می‌شود از دیگر دستاوردهای ما در سال جاری بوده است. مدیر امور معدن شرکت گل‌گهر اظهار داشت: خرید و استفاده از دستگاه استمینگ تراک ( دستگاه گل‌گذاری مکانیزه) جهت افزایش راندمان انفجارات و کاهش اثرات منفی آن، استفاده از پهپادهای بال ثابت برای نقشه‌برداری معدن و دپوهای محصول جهت افزایش دقت، ایمنی و کاهش هزینه‌ها در کمترین زمان ممکن، استفاده از حفاری‌های افقی به منظور تخلیه و زهکشی آب پشت دیواره‌های معدن به صورت ثقلی و بدون نیاز به پمپاژ نیز جزو دستاوردهای ما در سال جاری بوده استحضور پررنگ گل‌گهر و شرکت‌های فولادی منطقه در جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد

سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با حضور مدیران و شرکت‌های زنجیره تولید فولاد کشور، کارشناسان و متخصصان با محوریت فرصت‌های بومی‌سازی و حمایت از تولیدات داخل در هتل المپیک تهران آغاز به کار کرد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت گل‌گهر، نمایشگاه جامع ارائه فرصت‌های بومی‌سازی و حمایت از تولید داخلی در این جشنواره توسط ۱۱۴شرکت فعال در عرصه فولادسازی برگزار می‌شود و شرکت گل‌گهر به همراه شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر و مجتمع جهان فولاد سیرجان، علاوه بر برگزاری غرفه‌ای فعال در نمایشگاه، به ارائه توانمندی‌های گل‌گهر در قالب کنفرانس‌های علمی خواهند پرداخت. اولین کنفرانس با عنوان تکنولوژی‌های نوین پیشرفته ایرانی (منحصر بفرد در مقیاس جهانی) برای صنایع فولاد و معادن آهن و دومین کنفرانس با عنوان  لزوم ایجاد صندوق هایVenture Capital به‌منظور ایجاد تکنولوژی‌های پیشرفته نوین جهت ارتقاء تکنولوژیک و سودآوری واقعی صنایع فولادي و معدني خواهد بود که هر دو رویداد توسط واحد مهندسي معكوس و ساخت داخل شرکت گل‌گهر برگزار می شود. در این نمایشگاه و جشنواره که از امروز تا ۲۱ بهمن ادامه دارد، درباره موضوعاتی چون نقش زیست بوم نوآوری در صنعت فولاد و تامین برق مورد نیاز شرکت‌های فولادی با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و فناوری‌های پیشرفته برای تولید فولاد نیز به ارائه میزگردهای تخصصی، پرداخته می‌شود.رونق تولید و پویایی اقتصادی با اصلاح قوانین غیرضرور

دکترعلی زینی وند گفت: بخش خصوصی و دولتی در کنار هم با کمک به اصلاح قوانین و مانع زدایی ها، ارائه راهکارها و تدوین مقررات کارگشا به پویایی اقتصاد کشور کمک کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دکتر علی زینی‌وند عصر 14 بهمن ماه در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن و بزرگداشت هفته صنایع کوچک در محال تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار داشت: یکی از مشکلات کنونی ما، قوانین متورم و غیرضرور هستند، حجم بالایی از قوانین و مقررات و آیین‌نامه داریم که هیچ پالایشی هم نمی‌شوند.
وی ادامه داد: با دستور رهبر معظم انقلاب، سیاست‌های کلی نظام جامع قانون‌گذاری در مجمع تشخیص مصلحت نوشته شد، اما چندان مورد توجه قرار نگرفتند در حالی که سیاست های راهبردی هستند.
استاندار کرمان گفت: در کنار حجم بالایی از قوانین و آیین‌نامه ها، دستگاه‌های نظارتی بسیار گسترده و مختلفی هم درست کرده‌ایم که روی قوانین وعملکرد مدیران نظارت دارند.
زینی‌وندتصریح کرد: این مسائل مدیران را محافظه‌کارتر از آنچه باید،کرده است. قوانین متعدد را داریم که دست و پا گیر هستند.