شنبه     02/تیر/1403 

مدیرکل امور مالیاتی کرمان گفت: امسال حدود ۴ هزار میلیارد تومان از درآمد‌های حاصل از مالیات بر ارزش افزوده کرمان به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پرداخت شد.

حمید زینل‌پور گفت: تا ابتدای شهریور امسال حدود ۴ هزار میلیارد تومان از درآمد‌های حاصل از مالیات بر ارزش افزوده استان کرمان به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پرداخت شد.

او با اشاره به افزایش بیش از ۵۰ درصدی پرداخت به شهرداری‌ها و دهیاری‌های کرمان از محل درآمد‌های حاصل از مالیات بر ارزش افزوده استان کرمان افزود: دغدغه ارگان‌های ذی ربط به لحاظ تخصیص درآمد پایدار رفع شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان در تفکیک واریزی وجوه به حساب شهرداری‌های مختلف استان کرمان بیان کرد: در مدت یادشده، حدود ۶۰۰ میلیارد تومان به شهرداری‌های کرمان و سیرجان، بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان به دهیاری‌های شهرستان کرمان و ۴۶۸ میلیارد تومان به شهرستان رفسنجان واریز شده است.

او بیان کرد: همچنین در ۵ ماه ابتدای  امسال، ۲۴۴ میلیارد تومان به شهرستان بم، ۳۳۱ میلیارد تومان به شهرستان جیرفت و بیش از یک هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان به سایر شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان اختصاص یافت.هشت هزار تن شمش بلوم ۵SP شرکت جهان فولاد سیرجان برای تحویل در روز ۲۶ شهریور در بورس کالا معامله شد.

به گزارش معدن۲۴، این محصول به حجم هشت هزار تن با قیمت پایه ۲۰۱ هزار و ۳۵۱ ریال در کیلوگرم عرضه شد که ۱۱ هزار و ۷۰۰ تن تقاضا برای آن وجود داشت.
در نهایت هشت هزار تن از شمش بلوم ۵SP جهان فولاد سیرجان با نرخ پایانی ۲۰۱ هزار و ۹۳۷ ریال در کیلوگرم برای تحویل در روز ۲۶ شهریورماه ۱۴۰۲ با متوسط رقابت ۲۹ صدم درصد معامله شد.شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (‌دوشنبه، ۶ شهریور) با ۳۲ هزار و ۷۴۵ واحد افزایش، در ارتفاع ۲ میلیون و ۸۴ هزار واحد ایستاد.

شاخص هم‌وزن با چهار هزار و ۷۴۸ واحد افزایش به ۷۰۵ هزار و ۱۵۴ واحد و شاخص قیمت با ۲ هزار و ۷۰۱ واحد رشد به ۴۰۱ هزار و ۱۸۸ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۱۲ میلیارد و ۹۴۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۸۳ هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال معامله شد.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با چهار هزار و ۳۰۰ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۲ هزار و ۶۹۷ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر (وغدیر) با ۲ هزار و ۴۴۸ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۸۱۳ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با یک هزار و ۷۵۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک ‌هزار ۷۰۰ واحد و پتروشیمی پارس (پارس) با یک هزار و ۶۴۵ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل؛ لابراتور داروسازی دکتر عبیدی (دعبید) با ۱۲۷ واحد، بهساز کاشانه تهران (ثبهساز) با ۳۲ واحد، سیمان فارس (سفار) با ۳۱ واحد و سیمان ایلام (سیلام) با ۳۰ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، ایران خودرو (خودرو)، گروه مالی شهر (شهر)، سایپا (خساپا)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۹۲۴ هزار برگه سهم به ارزش هفت هزار و ۵۱۳ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز در امروز بیش از ۱۸۲ واحد افزایش داشت و به ۲۶ هزار و ۲۷۸ واحد رسید. در این بازار بیش از هفت میلیارد و ۵۶۱ میلیون برگه سهم و اوراق مالی داد و ستد شد.

سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، پلیمر آریاساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، بانک دی (دی)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (صبا) و فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) با تأثیر مثبت بر این شاخص همراه بودند.

همچنین مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان)، پخش البرز (پخش)، صنایع گلدیران (گلدیرا)، سرمایه گذاری مس سرچشمه (سرچشمه)، ایران خودرو دیزل (خاور) و مولد نیروگاهی تجارت فارس (بمولد) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.فرماندار ویژه شهرستان سیرجان در همایش احداث نیروگاه‌های برق خورشیدی بر لزوم توسعه و استفاده از برق خورشیدی در صنعت کشاورزی تاکید کرد.

همایش احداث نیروگاه‌های خورشیدی ویژه تامین برق موتور پمپ‌های کشاورزی امروز با حضور فرماندار ویژه شهرستان سیرجان، معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری، مدیر انرژی توزیع برق جنوب کرمان و جمعی از مسئولان شهری و کشاورزان و باغداران به همت اتاق اصناف کشاورزی در سالن هلال احمرسیرجان برگزار شد.

علی یعقوبی پور فرماندار سیرجان در این همایش با بیان اینکه چاه‌های کشاورزی سیرجان از طریق برق و یا گازوییل برای پمپاژ آب استفاده می‌کنند، اظهار داشت: امسال بر اساس مصوبه وزارت نیرو و به دلیل کمبود برق در کشور، ساعاتی از شبانه‌روز برق چاه‌های کشاورزی قطع و چاه‌های کشاورزی که با سوخت گازوئیل فعالیت می‌کردند نیز با کمبود سوخت مواجه شدند که برق‌دار کردن این چاه‌ها از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر می‌تواند در حفظ محیط زیست، کمک به شبکه برق، جلوگیری از قاچاق سوخت و رونق صنایع مرتبط با انرژی‌های تجدیدپذیر موثر باشد.

او با اشاره به اینکه کشور‌هایی همچون چین، آمریکا، ژاپن و هند رتبه‌های برتر در استفاده از انرژی خورشیدی را دارند، افزود: برخی کشور‌ها از جمله ژاپن به دلیل محدودیت‌ها، میزان سطح زمین و زلزله خیز بودن جزو رتبه‌های برتر کشور‌های جهان قرار دارند و کشور ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی و بهره‌مندی از مناطق کویری، میانگین تابش خورشیدی بالایی را دارد و با وجود ظرفیت‌های مناسب نه تنها کشور را از نیاز به انرژی غنی می‌سازد، بلکه حتی می‌توانیم این انرژی پاک را به کشور‌های منطقه نیز صادر کنیم؛ اما متاسفانه به دلیل معرفی نشدن درست و استفاده صحیح این انرژی، در جایگاه پایین در میان کشور‌های دنیا قرار داریم.

فرماندار ویژه شهرستان سیرجان، رمز ماندگاری انقلاب را مردمی بودن آن دانست و گفت: یکی از شاخص‌های اساسی و مهم انقلاب اسلامی ایران، مردمی بودن آن است که آن را از سایر انقلاب و کشور‌های جهان متمایز و برتر نشان می‌دهد و هر جا در انقلاب اسلامی امور را به مردم واگذار کردیم و مردم حضور و مشارکت بیشتر داشتند، آنجا توفیقات بیشتری حاصل شد.

او با اشاره به تلاش دولت سیزدهم برای توسعه نیروگاه‌های خورشیدی در کشور، افزود: با توجه به پتانسیل مناسب موجود در شهرستان سیرجان، می‌توانیم با برنامه ریزی‌های مدون، سیرجان را به عنوان پایلوت اجرای طرح تامین برق چاه‌های کشاورزی با پنل‌های خورشیدی در کشور معرفی کنیم.در نشست سه ساعته ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری کرمان، مشکلات سه واحد تولیدی شرکت قطعه گستر،شرکت دانش بنیان فناوران کشت گستر ایرانیان و ایمیدرو، راه و شهرسازی و شرکت معدن فتح جنوب شرق سیرجان، بررسی شد.

در نشست سه ساعته ستاد استانی اجرای کلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی، مشکلات سه واحد تولیدی مشکلات شرکت قطعه گستر ، شرکت دانش بنیان فناوران کشت گستر ایرانیان و ایمیدرو، راه و شهرسازی و شرکت معدن فتح جنوب شرق سیرجان بررسی شد و مصوبات نهایی برای حل مشکلات این واحد‌ها به امضای رییس و اعضای این ستاد رسید.

رییس کل دادگستری استان کرمان در این نشست گفت: اجرای مصوبات ستاد استانی اجرای کلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی اولویت است و دادستان کرمان باید روند اجرای مصوبات را به صورت مکتوب از واحد‌های مربوطه پیگیری کند.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی افزود: باید از ظرفیت واحد‌های توانمند استان برای تامین نیازمندی‌های صنایع استان استفاده شده و از واردات کالا‌هایی که تولید مشابه و با کیفیت در استان دارند، جلوگیری شود.

وی بیان کرد: صنایع استان کرمان تاکنون نیز در این زمینه همکاری بسیار خوبی با صنایع کوچک و متوسط استان داشته اند و می‌طلبد که این همکاری‌های مشترک به تناسب ظرفیت‌های موجود توسعه یابد.

رییس کل دادگستری استان کرمان، حمایت از واحد‌های تولیدی در مسیر رفع مشکلات آن‌ها را از اولویت‌های دستگاه قضایی برشمرد و تاکید کرد: دستگاه قضایی استان کرمان تاکنون توانسته کارنامه درخشانی در زمینه حمایت از تولید و اشتغال از خود بر جای گذارد.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی تصریح کرد: مصوبات ستاد استانی اجرای کلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به نحوی پیگیری می‌شود که پس از حل مشکلات فعلی واحد‌های تولیدی، در صورت نیاز مصوبات تکمیلی نیز برای تداوم فعالیت واحد‌ها و حفظ اشتغال موجود آن‌ها صورت گیرد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز از تشکیل منظم جلسات ستاد استانی اجرای کلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی تقدیر کرد و گفت: ین موضوع زمینه‌ای را فراهم می‌آورد که در راستای رفع مشکلات واحد‌های تولیدی اقدام کنیم.

مهدی حسینی نژاد بیان کرد: در استان کرمان اتفاقات بزرگی رخ داده و این استان در حال تبدیل شدن به قطب اقتصادی کشور است و در ادامه باید واحد‌های کوچک و متوسط نیز با حمایت ویژه، پشتیبانی شوند تا به جایگاه مورد نظر ارتقا یابند.باهدف مقابله با قاچاق سوخت و نیز ایجاد سهولت در سوخت‌گیری شهروندان کرمان طرح کدینگ در این استان اجرایی شده است؛ بر اساس این طرح، پلاک‌هایی که از چند ماه اخیر در استان سوخت‌گیری داشته‌اند مشکلی برای سوخت‌گیری نخواهند داشت؛ اما کارت‌های سایر استان‌ها ازاین‌پس نمی‌توانند در همه جایگاه‌ها سوخت دریافت کنند.

 استفاده از کارت‌های خارج از منطقه که به کارت مهاجر نیز شهرت دارند از جمله گلوگاه‌های قاچاق سوخت در کرمان بوده است.

 به دنبال اجرای این طرح، خبرگزاری جمهوری اسلامی از شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه کرمان خواستار معرفی جایگاه‌های خارج از طرح کدینگ شد که اطلاعات جدول زیر را ارسال کرد تا برای سوخت‌گیری خودروهای غیربومی و مسافران معرفی شود

 جایگاه‌هایی که در مرکز استان کرمان و سایر شهرستان‌ها می‌توانند به خودروهای عبوری سوخت عرضه کنند به شرح زیر است:

 ۱.جایگاه دانایی شهر کرمان – بزرگراه آیت‌الله خامنه‌ای، جنب نمایندگی سایپا محتشم

 ۲.جایگاه مختاری شهر کرمان – بزرگراه آیت‌الله خامنه‌ای، بعد از ورودی آرامستان جدید

 ۳.جایگاه جهاد نصر شهر کرمان – در محور ماهان به باغین

 ۴.جایگاه پهنه آسمان شهر کرمان – ابتدای محور هفت باغ علوی

 ۵.جایگاه صدف شهر کرمان – بلوار آیت‌الله صدوقی

 ۶.جایگاه چترود شهرستان کرمان – ورودی شهر چترود

 ۷.جایگاه ماهان شهرستان کرمان – کمربندی ماهان

 ۸.جایگاه اوج راور – کمربندی شهرستان راور – مشهد مقدس

 ۹.جایگاه دیگ رستم شهرستان راور – دیگ رستم

 ۱۰.جایگاه نگین کوهساران شهرستان راور – کیلومتر ۶۵ محور راور به کرمان

 ۱۱.جایگاه فولاد بردسیر – کیلومتر ۴۴ جاده کرمان به شهرستان بردسیر، سمت چپ

 ۱۲.جایگاه استوار شهرستان سیرجان – روبه روی محیاشهر

 ۱۳.جایگاه مجتمع زیدآبادی شهرستان سیرجان – کیلومتر ۱۵ جاده سیرجان به کرمان

 ۱۴.جایگاه گسترش فولاد شهرستان سیرجان – کیلومتر ۴۰ محور سیرجان به شیرازمیلگردهای سیرجان یکی از برجسته‌ترین مصالح ساختمانی در میان برندهای دیگر در ایران هستند که خرید و فروش آن‌ها به وفور در کشورمان صورت می‌گیرد. مزایای فراوانی در خرید میلگرد سیرجان وجود دارد که بد نیست به آن‌ها اشاره شود. همچنین در ادامه قیمت میلگرد جهان فولاد سیرجان و شیوه خرید آن را معرفی می‌کنیم تا در آخر خرید خوبی را رقم بزنید.

 این روزها که ساختمان‌سازی از هر زمان دیگری در کشورمان بیشتر شده، مردم به دنبال خرید بهترین و به‌صرفه‌ترین مصالح ساختمانی ممکن هستند. آن‌ها می‌خواهند برندی را در ایران پیدا کنند که بیشترین کاربرد را در صنعت ساختمان‌سازی دارد و دوام زیادی را برایشان به ارمغان می‌آورد. تیم آهن کیتا تا به حال چندین برند معتبر در ایران را معرفی کرده و محصولاتشان را در دسترس قرار می‌دهد که برای کسب اطلاعات بیشتر، حتما سری به سایت این شرکت بزنید.

میلگردهای سیرجان یکی از برجسته‌ترین مصالح ساختمانی در میان برندهای دیگر در ایران هستند که خرید و فروش آن‌ها به وفور در کشورمان صورت می‌گیرد. مزایای فراوانی در خرید میلگرد سیرجان وجود دارد که بد نیست به آن‌ها اشاره شود. همچنین در ادامه قیمت میلگرد جهان فولاد سیرجان و شیوه خرید آن را معرفی می‌کنیم تا در آخر خرید خوبی را رقم بزنید.

معرفی کارخانه میلگرد سیرجان حدید

کارخانه میلگرد سیرجان حدید همواره به عنوان یکی از انتخاب‌های افراد برای ساختمان‌سازی شناخته می‎شود. آن‌ها در سال ۱۳۸۸ بود که آغاز به کار کردند و به افتتاح کارخانه خود پرداختند. بنابراین اکنون به عنوان یکی از قدیمی‌ترین‌ها در این صنعت به حساب می‌آیند. محل این کارخانه همان‌طور که از اسم آن هم پیدا است، در شهر سیرجان قرار دارد و پذیرای مشتریان برای خرید حضوری نیز است.

اعضای این تیم در همان ابتدای کار با خرید ماشین‌آلات برای ساخت میلگردها و دیگر مصالح مورد نیاز، توانستند خیلی زود به سر زبان‌ها بیایند. این کارخانه از آغاز تا کنون با هدف ساخت انواع میلگردها و موارد دیگر به کارش ادامه می‌دهد که از مهم‌ترین میلگردها باید به A2 و A3 اشاره داشت. هر یک از این میلگردها برای استفاده به نوع ساختمان و این که در کجا از آن بهره برده می‌شود، بستگی دارد.

کارخانه میلگرد سیرجان خیلی سریع به استانداردهای ملی لازم برای فروش مصالح خود رسید. این شرکت در سال ۱۳۹۲ توانست فاز دوم از کارخانه خود را احداث کرده و در آن به تولید شمش‌های فولادی مشغول شود. افتخارات آن‌ها در زمینه تولید شمش هم مثال‌زدنی است.

عوامل تعیین قیمت میلگرد سیرجان

مشتریان فاکتورهایی را برای خرید میلگرد سیرجان در نظر می‌گیرند که کیفیت و قیمت از مهم‌ترین آن‌ها هستند. در درجه اول، این که میلگرد آن‌ها در ساختمان‌سازی دوام و کیفیت زیادی داشته باشید، بسیار مهم است. همچنین آن‌ها به دنبال این هستند خرید عمده میلگردها برایشان به‌صرفه تمام شود که میلگرد سیرجان در این جا به خوبی مزایایش را نشان می‌دهد.

قیمت میلگرد سیرجان هر چند وقت یک بار با تغییراتی همراه است و بالا و پایین می‌شود. برای خرید میلگرد جهان فولاد باید عوامل مختلف موثر بر قیمتش را در نظر داشت تا بهترین زمان برای انجامش را بدانید.

نوسانات دلار

از مهم‌ترین عوامل باید نوسانات زیاد نرخ دلار را نام برد که روی قیمت محصولاتی مانند میلگردها تاثیر مستقیم دارد. بدیهی است با توجه به آوردن برخی مواد تشکیل دهنده از خارج از کشور از سوی این شرکت به منظور طول عمر بالاتر، هر چه نرخ دلار افزایش پیدا کند، برای خرید میلگردها هم باید پول بیشتری هزینه کرد. با این وجود، میلگرد سیرجان به لحاظ قیمتی در وضعیت خوبی قرار دارد. بعد از مقایسه با قیمت میلگردهای شرکت‌های مشابه نیز به خوبی می‌توان به این نکته پی برد.

مواد اولیه

طبیعتا اگر در ساخت میلگرد سیرجان از مواد اولیه ایده‌آل و مرغوب استفاده شود، تغییراتی در قیمتش هم به وجود می‌آید. متأسفانه کسب و کارهای زیادی مواد اولیه خوبی را برای ساخت میلگردها و مصالح دیگرشان در نظر نمی‌گیرند که این برای مشتریان در درازمدت خوشایند نیست. به همین خاطر، ساختمان‌سازهای زیادی سر وقت میلگرد سیرجان می‌روند تا خیالشان از این قضیه راحت باشد.

ابعاد میلگرد

به دلیل تنوع ساختمانی در کشورمان، میلگردها هم در اندازه‌ها و ابعاد گوناگونی ساخته می‌شوند تا پاسخگوی تمامی نیازها باشند. میلگرد سیرجان را می‌توان با ضخامت و طول‌های مختلفی پیدا کرد و این از دیگر مزایای شرکتشان به شمار می‌رود. البته عوامل موثر بر تعرفه میلگرد سیرجان به همین ختم نمی‌شود و موارد دیگری هستند که اثرشان به نسبت این گزینه‌ها کمتر است.

انواع میلگردهای کارخانه سیرجان

کارخانه میلگرد سیرجان در زمینه تولید انواعی از میلگردها به خوبی عمل کرده است. اگر بخواهیم آن‌ها را از نظر سایز بررسی کنیم، باید گفت بازه ۸ تا ۲۵ را در بر می‌گیرد. از انواع بزرگ‌تر مانند ۲۵ آن برای ساختمان‌های بزرگ و زمانی که استحکام زیادی نیاز باشد، استفاده می‌شود.

جدا از سایز، از نظر گرید هم می‌توان میلگردهای سیرجان را دسته‌بندی کرد که معمولا در دو گرید اصلی A2 و A3 قرار دارند. در هر دو مدل از این میلگردها، اگر بخواهیم به استاندارد بودن محصول پی ببرید، باید به علامت SIRJAN حک شده دقت داشته باشیم. در غیر این صورت، محصول کیفیت و استاندارد لازم برای ساختمان را نخواهد داشت. نکته مهم این است بعد از کلمه سیرجان حک شده شاید حروف دیگری هم درج شده باشد که مربوط به آلیاژ به کار رفته در میلگردها است.

مزایای استفاده از میلگرد سیرجان

میلگرد سیرجان از جمله مصالحی است که مزایای زیادی در خریدش وجود دارد. با بررسی این مزایا، در نهایت تصمیم منطقی و درست برای انتخاب آن را خواهید گرفت.

  • تسهیل روند ساختمان‌سازی توسط متخصصان
  • استحکام بالا و خم نشدن آن به سادگی
  • دوام و طول عمر بالا در دراز مدت
  • قابل بازیافت و دوست‌دار محیط زیست

یک محصول سیرجانی مطمئن؛ شیوه خرید میلگرد سیرجان

با بررسی این مطالب، می‌توان نتیجه گرفت میلگرد سیرجان در ردیف بهترین مصالح و میلگردهای کشور قرار دارد. با توجه به رضایت فراوان ساختمان‌سازها در سراسر کشور از این محصول، خرید آن تصمیم درستی خواهد بود. مسئله دیگر، شیوه خرید میلگرد سیرجان است. شما عزیزان امکان دریافت انواع میلگردهای این کارخانه را از تیم آهن کیتا دارید.

برای پیشنهادهای بیشتر توسط این تیم که بتوانید بهتر راهنمایی شوید، حتما با شماره تلفن‌های این سایت تماس بگیرید. پشتیبانی این سایت به صورت تمام وقت پاسخگوی نیازها و سوالات شما هستند تا بتوانید محصولی که در نظر دارید را تهیه کنید. بعد از آن امکان ثبت سفارش به صورت حضوری و غیرحضوری برایتان میسر خواهد بود.