پنج شنبه     17/آذر/1401 
 
پاس گلِ گل‌گهر با تامین مالی ۶۸۰۰ میلیارد تومانی از بازار سرمایه
شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر یکی از بزرگترین تامین مالی ها خود را از محل اوراق اجاره کلید زد.   با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به مبلغ ۶۸ هزار میلیارد ریال از طریق بورس اوراق بهادار تهران از امروز به مدت سه روز کاری در نمادهای صگل۵۰۹، صگل۰۵۰۹، صگل۰۵۹، صگل۵۹ و صگل۰۰۵۹ آغاز شد.
 تامین مالی کم هزینه به روش گل‌گهر  از مزیت های این اقدام از سوی صنعتی و معدنی گل گهر می توان به موارد زیر اشاره کرد: ۱-هزینه تامین مالی از بازار سرمایه کمتر از بازار پول است. ۲-تامین مالی های انجام شده از طریق بازار سرمایه بلند مدت است. ۳-میزان تامین مالی از بازار سرمایه ارقام بزرگتری است. ۴-پرداخت اصل سرمایه در انتهای دوره است.
 سرمایه‌های خرد اما پر بازده از دیگر مزیت های تامین مالی از بازار سرمایه به کارگیری سرمایه خرد در راستای خلق ارزش است که گل‌گهر توانسته از این ابزار نوین مالی بهره مند شود و تا کنون بیش از ۸ هزار میلیارد تومان تامین مالی از بازار سرمایه را عملیاتی کند.  که آخرین آن تامین مالی ۶۸۰۰ میلیارد تومانی است که از روز چهارشنبه دوم آذر ماه آغاز و سه روز کاری ادامه دار خواهد بود
تجربیات قبلی گل گهر در تامین مالی - تامین مالی ۱۲۰۰ میلیارد تومانی به منظور تامین سرمایه لازم برای خرید سنگ خطوط ۵و۶و۷ کنسانتره گل‌گهر. - تامین مالی ۳۰۰ میلیارد تومانی به منظور مشارکت در افزایش سرمایه شرکت تامین انتقال آب خلیج فارس و سنگ آهن گهر زمین این تامین مالی منجر شد تا منطقه گل‌گهر مشکلی در تامین آب در کویر مرکزی نداشته باشد
هدف تامین ۶۸۰۰ میلیارد تومانی -  تامین سرمایه در گردش توسعه خطوط گندله سازی ۱و۲ به ارزش ۳۵۰۰ میلیارد تومان. -اجرای پروژه سولفور زدایی از گازهای خروجی گندله سازی شماره ۱ و تولید سولفات آمونیوم به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد تومان.  - تکمیل خطوط انتقال گاز از ارسنجان به پاریز برای  تامین گاز  افزایش ظرفیت نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی گهرانرژی و کارخانجات صنعتی منطقه و سرمایه مورد نیاز برای خرید سنگ آهن خطوط تولید تامین مالی از بازار سهام به نفع صنعت، اشتغال و سهامداران با توجه به نرخ بازده اوراق افرادی که سرمایه های مازاد دارند از مزایای آن بهره مند خواهند شد و با تجمیع دارایی های خرد شرکت های تولیدی امکان خلق ارزش و توسعه اشتغال را خواهند داشت به نحوی که با نرخ های به مراتب پایین تر از بازار پول با مبالغی بسیار بیشتر و بازپرداختی بلند مدت امکان خواهند داشت تا طرح های توسعه را با نرخ های جذابی تکمیل کنند و جامعه را از عواید آن منتفع کنند.
یکی از تامین مالی های کم هزینه برای شرکت ها پس از افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات استفاده از اوراق بدهی است  که این بار گل گهر تامین مالی از محل اوراق اجاره با توثیق سهام را اجرایی کرد.    خلق ارزش به روش گل‌گهر گل‌گهر را می توان یکی از شرکت های پیشتاز در بکارگیری از ابزارهای مالی دانست چرا که تاکنون بیش از ۸هزار میلیارد تومان از بازار بدهی تامین مالی کرده است اقدامی که منجر به پیشبرد اهداف توسعه ای این شرکت بوده است. از طرفی گل‌گهر به جای عرضه گسترده سهام برای تامین مالی با توثیق دارایی های خود هم از بازار سهام حمایت های لازم را می کند و هم شرایط لازم را برای بهره مندی سرمایه گذاران خرد فراهم کرده و هم با تامین منابع لازم برای پیشبرد طرح های توسعه ای در راستای افزایش بیش از پیش حقوق سهامداران خود تلاش می کند. 
 
 


فراخوان جذب ۸۵۱ نیرو در بیمارستان گل‌گهر و گهرپارک سیرجان منتشر شد

فراخوان شناسایی و به کارگیری ۸۵۱ نفر نیرو در شرکت فراگیر سلامت و مجموعه گهرپارک سیرجان منتشر شد.

طی این فراخوان ها به تفکیک ۵۵۱ نفر نیرو جهت اشتغال در شرکت فراگیر سلامت (بیمارستان فاطمه‌الزهرا(س) گل‌گهر) و شرکت های پیمانکار زیر مجموعه و تعداد ۳۰۰ نفر نیرو در شرکت های پیمانکار مجموعه گهر پارک سیرجان جذب و مشغول به کار خواهند شد.

متقاضیان می توانند از هم اکنون جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به وبسایت hrdms.ir و یا سایت رسمی شرکت فراگیر سلامت به آدرس www.faragirsalamat.ir و سایت رسمی شرکت گهر پارک سیرجان به آدرس www.goharpark.ir مراجعه نمایند. @golgohar_coبا اولویت بومی‌ها، ۳ هزار نفر تا پایان سال در شرکت‌های منطقه گل گهر مشغول به کار می‌شوند

مهندس ایمان عتیقی مدیرعامل شرکت گل گهر با اعلام این خبر گفت: ظرف ۴ ماه آینده سه هزار نفر در شرکت های پیمانکار و زیرمجموعه منطقه گل گهر از طریق آزمون به کار گرفته می شوند.

مدیر عامل گل گهر با تاکید بر اولویت بومی بودن جذب نیروها گفت: در این آزمون های گسترده اولویت با متقاضیان بومی شهر سیرجان است و آگهی های جذب نیرو از چند روز آینده بتدریج در سایت رسمی و نشریات محلی سیرجان منتشر خواهد شد.

گفتنی است این سه هزار نفر اضافه بر استخدام های های شش ماهه اول سال ۱۴۰۱ است که تا پایان سال جذب شرکت های منطقه گل گهر خواهند شد. 

در بازدید از نمایشگاه دانش‌بنیان معدن و صنعت کرمان عنوان شد

تقدیر استاندار از مشارکت حداکثری گل‌گهر در حوزه دانش بنیان اولین نمایشگاه تخصصی دانش بنیان معدن، صنعت و حمل نقل کرمان دیروز شنبه، 23 مهر ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی جنوب شرق در کرمان با حضور پررنگ شرکت گل‌گهر، شرکت های منطقه، مدیران منطقه گل‌گهر و مسئولین استانی آغاز به کار کرد.

در آیین افتتاحیه این نمایشگاه که با حضور استاندار، نماینده مردم کرمان در مجلس و برخی مقامات استانی همراه بود، معاون بهره‌برداری گل‌گهر به عنوان یکی از سخنرانان مراسم گفت: گل‌گهر یکی از رسالت‌های اصلی خود را در حوزه توسعه و فناوری تعریف کرده که با ایجاد جایگاه مدیریت فناوری بصورت خاص انجام شده است.

مهندس جعفر رفیعیان با اشاره به برگزاری رویداد ملی ایده های فناورانه گل گهر افزود: قرار است این رویداد در دی ماه برگزار شود و تا الان حدود ۱۰۰ ایده دریافت شده و همین جا از شرکت های دانش بنیان فعال دعوت می‌کنیم در زمینه‌های اکتشافات، بهره‌برداری از معدن، ماشین آلات معدنی، خطوط فرآوری کنسانتره و گندله و… هر ایده ای که داشته باشند تا پایان مهرماه فرصت دارند به دبیرخانه مرکزی ارسال کنند. وی ادامه داد: این را به عنوان رسالت برای خودمان میدانیم که گل‌گهر علاوه بر تولیدی که دارد انجام می دهد، به تولید علم هم پایبند باشد.

باتوجه به نامگذاری امسال به تدبیر مقام معظم رهبری انشالا بتوانیم از طریق جذب شرکت های دانش بنیان یکسری ایده هایی که خروجی‌اش یک کار اجرایی باشد و ارزشی را برای شرکت ما و کشور خلق کند، داشته باشیم. رفیعیان در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در گل گهر در حوزه فناوری گفت: در حوزه فناوری نسل چهار گل گهر پروژه های قابل قبولی تعریف کرده است.

در زمینه بومی سازی یک تراک ۶۰ تنی که توسط شرکت داخلی دلتا ماشین با مشارکت شرکت گهرهمکار یکی از شرکت های زیرمجموعه گل گهر انجام شد. علاوه بر آن گل گهر موفق به ساخت یک دستگاه یدک کش شده که توانایی جابه جایی ۱۳۰ تا ۱۵۰ تن بار از جمله دریل ها و بیل های بزرگ را دارد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: در دهه ۸۰ تا ۹۰ بزرگترین شرکت استان گل گهر بود آن زمان خبری از تولید گندله و فولاد نبود اما الان در این مجموعه اتفاقات بزرگی رقم خورده که بسیار ستود نی است.

دکتر محمدرضا پورابراهیمی با بیان اینکه امروز استان کرمان تبدیل به قطب فولاد کشور شده است، گفت: فقط در منطقه گل گهر ۲۴ میلیون تن کنسانتره، ۱۸ میلیون تن گندله و ۷ میلیون تن فولاد سالانه تولید می شود این یعنی در طول یک دهه حرکت بسیار گسترده ای در فرایند استفاده از ذخایر معدنی سنگ اهن در گل گهر انجام شده است که اگر ظرفیت ها و اکتشافات جدید کنار این آمار قرار بگیرد ببینید چه اتفاق عظیمی می افتد.

استاتدار کرمان نیز در این آیین با اشاره به اینکه مدیرعامل گل گهر، مدیری با جسارت و ریسک پذیری است گفت: جناب مهندس عتیقی واقعا مدیر ارزشمندی است که در حوزه ارتباط صنعت و معدن با علم و فناوری پیشگام بوده و همواره نظر مساعد داشته است.

دکتر فداکار در بازدید از غرفه شرکت گل گهر در این نمایشگاه با بیان اینکه مجموعه گل گهر کارهای بسیار بزرگی در توسعه صنعتی معدنی، بومی سازی و دانش بنیان را شروع کرده است، گفت: این مجموعه مدیران موفق و باانگیزه ای دارد که شناخت خوبی به این حوزه دارند. شرکت های دانش بنیان باید تلاش کنند ظرفیت ها و توانایی های شان را ثابت کنند. چرا که مسلما گل گهر این آمادگی را دارد با عقد قراردادهایی به افزایش تفاهم با شرکت های دانش بنیان استان و توانا کردن آن ها، کمک کند. نمایشگاه تخصصی دانش بنیان معدن، صنعت و حمل نقل کرمان تا 26 مهرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی جنوب شرق در کرمان دایر استحضور پررنگ شرکت‌های بورسیِ منطقه گل‌گهر در نمایشگاه کیش‌اینوکس

چهاردهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور و نهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی (کیش اینوکس ۲۰۲۲) از ۲۴مهرماه به مدت چهار روز در جزیره کیش با حضور پررنگ شرکت‌های بورسی منطقه بزرگ معدنی و صنعتی گل گهر آغاز به کار کرد و تا ۲۸مهرماه ادامه دارد.

در این رویداد که با حضور دستیار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رئیس سازمان خصوصی سازی کشور، دبیر شورای عالي مناطق آزاد و تجاری، مدیران عامل بانک‌ها و بیمه‌ها و نیز استاندار کرمان و برخی مدیران استان کرمان برگزار شد، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، شرکت جهان فولاد سیرجان و شرکت گهر ترابر با دایر نمودن غرفه در این نمایشگاه و شرکت در همایش های این رویداد حضوری پررنگ داشتند

. استاندار کرمان به همراه معاون امور اقتصادی استانداری، رئیس سازمان صمت استان، رئیس اتاق بازرگانی استان، مدیرکل میراث فرهنگی و برخی دیگر از مدیران استانی در بازدید از غرفه منطقه گل‌گهر در جریان سرمایه‌گذاری‌های منطقه گل گهر قرار گرفت.

استاندار کرمان یکی از سخنرانان اصلی در پنل تخصصی این رویداد با عنوان معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان کرمان بود. الگوهای نوین مالی از بازار پول و سرمایه، معرفی فرصت های سرمایه گذاری در کشور و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، بانک داری بین المللی، دیپلماسی اقتصادی، توسعه تجارت با کشورهای منطقه، اقتصاد الکترونیک، اقتصاد مسکن و آینده پژوهی از جمله رویکردهای این رویداد بین‌المللي است 

با امضای تفاهم‌نامه همکاری با ایمیدرو صورت گرفت

تاکید گل‌گهر بر معدنکاری سبز و تولید فولاد سبز* تفاهم نامه دستیابی به دانش فنی معدنکاری سبز و تولید فولاد سبز، روز گذشته بین ایمیدرو، گل گهر و شرکت های بزرگ زنجیره تولید فولاد کشور با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو و نمایندگان این شرکت ها امضا شد.

از اهداف این تفاهم نامه می توان به همکاری جهت تعریف و اجرای پروژه های پژوهشی کاربردی و احداث واحد نیمه صنعتی برای تولید فولاد سبز، از جمله همکاری درتدوین فراخوان ها، داوری، انتخاب پژوهشگر، نظارت بر گزارش های دریافتی پروژه ها و همکاری در خصوص احداث پایلوت نیمه صنعتی فولاد سبز اشاره کرد.

گفتنی است با رویکرد شرکت گل گهر در معدنکاری سبز در زمینه کاهش مخاطرات زیست محیطی فعالیت های معدنی و همچنین توجه به کاهش استفاده از منابع انرژی تجدید ناپذیر در فرآیندهای تولیدی، موجب تعریف پروژه های تحقیقاتی و اجرایی متعددی در این زمینه شده است.

در حال حاضر نیز کارخانه های بازیابی آب جهت کاهش اتلاف منابع و بازچرخانی آب و همچنین پروژه سولفورزدایی از کارخانه گندله‌سازی و تولید کود شیمیایی و نیز پروژه نیروگاه خورشیدی ۴۰ مگاواتی جهت تولید برق پاک و مصرف آن در فرآیندها در گل گهر در حال اجرا می باشد.

قابل ذکر است مشارکت شرکت‌های بزرگ در امضا این تفاهم نامه جهت تعریف پروژه های تحقیقاتی آینده نگرانه و اجرای پایلوت طرح فولاد سبز، می تواند به راه حل های عملیاتی جهت کاهش مصارف منابع تجدید ناپذیر انرژی و کاهش آلودگی های زیست محیطی منجر شود.فراخوان شماره ۶

آگهی شناسایی و بکارگیری نیروی قراردادی شرکت های پیمانکار منطقه گل گهر- آبان ماه ۱۴۰۱