چهارشنبه     08/تیر/1401 

 

واژگونی پژو ۴۰۵
تاریخ ۱۴۰۱/۲/۹
ساعت : ۱۸:۴۰
محل حادثه :کیلومتر ۲۰محور سیرجان به خیر آباد کفه
مصدوم :۲نفر
انتقالی :۱نفر بیمارستان دکتر غرضی

رضایت شخصی :انفر عدم انتقال به مرکز درمانی
کد اعزامی :پایگاه محمود آباد
عکس :علی اکبر ابراهیمی
روابط عمومی اورژانس سیرجان 

واژگونی سواری سیلو
تاریخ :۱۴۰۱/۲/۵
ساعت : ۱۴
محل حادثه :کیلومتر ۷۰ محور کرمان -سیرجان
مصدوم :۳ نفر
انتقال :بیمارستان قائم بردسیر
کدهای اعزامی :پایگاه خانه سرخ سیرجان و ده رستگار بردسیر
عکس :سجاد حسن شاهی
روابط عمومی اورژانس سیرجانجزییاتی از هویت ضارب ۳ روحانی در حرم رضوی (ع)

 روز گذشته فردی مسلح به سلاح سرد (چاقو) با حمله به سه روحانی در صحن پیامبر اعظم(ص) حرم مطهر رضوی(ع) یکی از آنها را به شهادت رساند و دو روحانی دیگر را زخمی کرد که حال یکی از آنها تاکنون وخیم است.

ضارب، فردی ۲۱ ساله، به نام «عبداللطیف مرادی» ازبک تبار است که یکسال پیش به صورت غیرقانونی از مرز پاکستان وارد ایران شده و سپس در مشهد مقدس اقامت گزیده است.

او به همراه برادرش در یک باربری در مشهد کار می‌کردند و در منطقه مهرآباد مشهد سکونت داشته‌اند.

«عبداللطیف مرادی» برخلاف مسلمانان اهل سنت، دارای تفکرات تکفیری است که شیعیان را رافضی و مجوس می‌داند و معتقد است باید خون آنان ریخته شود.

وی ساعت ۱۳ روز گذشته با همراه داشتن یک چاقوی نسبتاً بزرگ وارد حرم رضوی(ع) می‌شود و در صحن پیامبر اعظم(ص) منتظر می‌ماند تا به افرادی که در لباس روحانیت هستند حمله کند.

بدین ترتیب او ساعت ۱۴ و ۱۶ دقیقه به سمت سه روحانی حمله کرده و با ضربات چاقو آنها را مورد ضربه قرار می‌دهد.

او فقط به یکی از این روحانیون ۲۰ ضربه چاقو زده است که احتمالاً همان طلبه‌ای است که به شهادت نائل شد.

۶ متهم به همکاری با او، از جمله دو برادر «عبداللطیف مرادی» نیز توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده‌اند و تحقیقات از انها ادامه داردواژگونی کامیون حامل گوجه در کیلومتر ۲۵,محور بندر عباس -سیرجان با یک مصدوم انتقال به بیمارستان دکتر غرضی سیرجان
کد اعزامی :پایگاه صاحب الزمان
روابط عمومی اورژانس سیرجان
عکس :حمید رضا زینلیبازگشت دوباره به زندگی آقای 36ساله توسط اورژانس سیرجان

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی سیرجان درساعت ۲۲ روز دوشنبه ۱۶ اسفندماه ۱۴۰۰طی مراجعه حضوری چند نفر به اورژانس خیرآباد مبنی کاهش سطح هوشیاری آقای ۳۶ساله ،که بلافاصله توسط کارشناسان حاضر در شیفت سطح هوشیاری وعلائم حیاتی بیمار چک گردید فاقد هرگونه پاسخ دهی و تنفس و نبض و مردمک هابدون پاسخ بوده وسریعا CPR (احیای قلبی ریوی پیشرفته)شروع شد.مانیتورینگ بیمار انجام گردید و باتوجه به ریتم غیرقابل شوک CPR با فشردن قفسه سینه شروع و رگ گیری و تزریق اپی نفرین و نالوکسان،همراه با مدیریت راه هوایی (اینتوبیشن )و تنفس با امبوبگ و اکسیژن انجام شده و همچنان CPR حین انتقال فوری به بیمارستان ادامه داشته که نبض و تنفس خودبخودی بیمار در مسیر بیمارستان برمیگردد.

در طول مسیر انتقال به بیمارستان، ک حدود ۵۰کیلومتر فاصله بوده حمایت تنفسی و پایش مداوم توسط تکنسین ها ادامه داشته و کلیه اقدامات حمایتی صورت پذیرفته.
با تلاش تکنسین ها و کمک خداوند علایم حیاتی برگشت و بیمار با نبض و تنفس و فشار خون نرمال تحویل بیمارستان گردید‌.
این ماموریت را آقایان محمد علیخانی و رحیم درویشی و از پایگاه خیرآباد در محور سیرجان -شیراز انجام دادندمراقب شادی‌های خطر آفرین باشید

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان همزمان با فرارسیدن ایام پایانی سال و چهارشنبه سوری، به رعایت موارد ایمنی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان، آتشپاد سوم رضا یوسفی افزود: هرگونه بی توجهی به نکات ایمنی و سهل انگاری در برپایی مراسم چهارشنبه سوری می‌تواند زیان‌های جانی و مالی سنگین و غیر قابل جبرانی را در پی داشته باشد که خانواده‌ها در پیشگیری از حوادث نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

وی گفت: ممکن است موضوع ایمنی و پیشگیری از حوادث مربوط به چهارشنبه سوری برای گروه سنی نوجوانان زیاد جالب نباشد، چرا که آنها مجبورند مقداری محدودیت در ترقه بازی، فشفشه بازی و آتشبازی خود متحمل شوند ولی می‌توان با نشان دادن این موضوع که این امر با زندگی آنها مرتبط است، آموزش در این زمینه را برای آنها جالب‌تر کرد و باید کودکان و نوجوانان را تشویق کرد که از حوادث درک خوبی داشته باشند؛ باید به آنها آموزش داد که آنها در مقابل مواد محترقه و منفجره و آتشبازی آسیب‌پذیر هستند و آموزش آسیب‌پذیری در مقابل خطرات مذکور، از اهمیت خاصی برخوردار است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی سیرجان بیان کرد: والدین در تهیه وسایل آتشبازی بی‌خطر فرزندانشان را همراهی کنند؛ چرا که کودکان به هیچ عنوان شخصاَ نباید از مواد آتش بازی و محترقه استفاده کنند.
همچنین از نگهداری مواد محترقه، تهیه و ساخت وسایل آتش بازی به خصوص در منزل، زیر زمین، محل کار و ... جداً جلوگیری کنید.
از حمل مواد محترقه و آتش گیر و انفجاری حتی به مقادیر بسیار کم، در جیب لباس و کیف جدا خودداری کنید.

هیچگاه مواد آتش بازی (منفجره و محترقه) را در ظروف شیشه‌ای یا فلزی قرار ندهید، زیرا در صورت انفجار ذرات شیشه یا فلز، به اطراف پرتاپ شده و سبب صدمات و خطرات جانی خواهد شد.

از آتش زدن لاستیک، هیزم، کارتن خالی و امثال آن چه در واحدهای مسکونی و چه در معابر ، کوچه و خیابان خودداری نمایید. 

صادف دو دستگاه ماشین سنگین کیلومتر 40محور بندر عباس -سیرجان

صادف دو دستگاه ماشین سنگین کیلومتر 40محور بندر عباس -سیرجان با 3مصدوم رها سازی یک مصدوم توسط هلال احمر انتقال به مراکز درمانی سیرجان
تعداد کد اعزامی : ۲  آمبولانس
روابط عمومی اورژانس سیرجان
.شیرزاد پسندی