شنبه     02/تیر/1403 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان از جریمه بیش از ۹ میلیارد ریالی قاچاقچی سوخت در سیرجان خبر داد.

ارسلان میری گفت: پرونده ای پیرامون مباشرت و حمل ۲۹ هزار لیتر گازوئیل خارج از ضوابط تعیینی دولت در شعبه بدوی رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان سیرجان تشکیل و رسیدگی شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان افزود: شعبه پس از بررسی و با توجه به مدارک موجود در پرونده اتهام انتسابی را محرز اعلام و متخلفان را علاوه بر ضبط سوخت به پرداخت ۹ میلیارد و ۶۳۲ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

وی اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان سیرجان این محموله قاچاق را از یک دستگاه کامیون کشف و گزارش را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.

قاچاق سوخت طی چندسال اخیر در کرمان به واسطه نزدیکی به مرزهای جنوبی و شرقی تشدید شده و غیر از تاراج سرمایه های ملی ایرانیان، هر از گاهی به حوادث دلخراشی نیز می انجامد.رئیس پلیس گردشگری استان کرمان از شناسایی ۲۴ نفر از مجریان تورهای غیرمجاز گردشگری در استان کرمان خبر داد و گفت: با متخلفان تورهای غیرمجاز برخورد می‌شود.

مهدی معنویان امروز ۲۰ شهریور ماه در تشریح این خبر اظهار کرد: این افراد طی پایش‌های انجام گرفته و با همکاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی شناسایی و به مقامات قضایی تحویل داده شدند.

رئیس پلیس گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه رفسنجان و سیرجان جزء شهرستان‌هایی هستند که بیشترین تورهای غیرمجاز در آنها اجرا می‌شود، افزود: خوشبختانه نیروی انتظامی در شناسایی این تورها کمک زیادی به مجموعه پلیس گردشگری استان می‌کند.

او با تاکید بر اینکه افرادی که فرهنگ بومی هر منطقه و اصول گردشگری را زیر پا بگذراند با آنها برخورد خواهد شد، ادامه داد: متاسفانه بسیاری از مردم با دیدن تبلیغات تورهای گردشگری با قیمت‌های ارزان، اطلاعات کافی در خصوص احتمال تخلف در این تورها را  کسب نمی‌کنند.

معنویان افزود: از تمام گردشگران درخواست داریم برای حفظ سلامت خود، تورهای گردشگری غیرمجاز را همراهی نکنند.

رئیس پلیس گردشگری استان کرمان به وظایف این پلیس اشاره کرد و گفت: شناسایی و معرفی تورهای غیرمجاز، ارائه خدمات به مسافران و گردشگران از قبیل معرفی جاذبه‌های گردشگری و اماکن اقامتی و ... از جمله وظایف پلیس گردشگری محسوب می‌شود که تاکنون فعالیت‌های شایسته‌ای در این خصوص انجام شده است.

معنویان در ادامه افزود: پلیس گردشگری باید با ایجاد امنیت برای گردشگران داخلی و خارجی و جلوگیری از جرائم معرف خوبی برای استانش باشد.

او ادامه داد: پلیس گردشگری استان با همکاری دفتر خدمات مسافرتی کبوتران حرم راه‌اندازی شده و نیروهایی که در طرح مذکور همکاری دارند، آموزش‌های لازم و مرتبط را فرا گرفته‌اند.

رئیس پلیس گردشگری کرمان با اشاره به نشست این مجموعه با فرمانده انتظامی استان خبر داد و اظهار کرد: در این نشست بر همکاری بیشتر نیروی انتظامی با پلیس گردشگری تاکید شد.مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان از جریمه بیش از هفت میلیارد ریالی یک قاچاقچی سوخت که بیش از ۲۸ هزار لیتر گازوئیل را به صورت غیرمجاز حمل می‌کرد، خبر داد.

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی تعزیرات حکومتی استان کرمان،  گفت: پرونده ای پیرامون مباشرت و حمل ۲۸ هزار و ۵۰۰ لیتر گازوئیل خارج از ضوابط تعیینی دولت در شعبه بدوی ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان سیرجان تشکیل و رسیدگی شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان افزود: شعبه پس از بررسی و با توجه به مدارک موجود در پرونده اتهام انتسابی را محرز اعلام و متخلف را علاوه بر ضبط سوخت به پرداخت هفت میلیارد و ۵۷۳ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

 ماموران پلیس آگاهی شهرستان سیرجان این محموله قاچاق را از یک دستگاه کامیون کشف و گزارش تخلف را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.

سیرجان در ۱۷۵ کیلومتری جنوب غرب مرکز استان کرمان قرار دارد.سرهنگ مرتضی امیرسبتکی امروز اظهار کرد: در پی وقوع سرقت پسته‌های کال از دو باغ در مناطق روستایی شهرستان سیرجان، ماموران پاسگاه انتظامی محمودآباد با پی‌جویی‌های تخصصی، متهم دخیل در این سرقت‌ها را شناسایی و اقدامات لازم برای دستگیری وی را در دستور کار قرار دادند.

 وی تصریح کرد: پیگیری‌های بی‌وقفه پلیس نتیجه داد و در نهایت این سارق پس از گذشت ۲۴ ساعت با یک دستگاه خودرو و ۲۰۰۰ کیلو پسته کال مسروقه در یکی از روستاهای حومه شهر، توسط ماموران پاسگاه انتظامی محمودآباد دستگیر شد.

سرهنگ امیر سبتکی با اشاره به اعتراف این متهم به سرقت پسته کال از دو باغ و تحویل پسته‌های سرقتی به مالباختگان بیان داشت :با توجه به نزدیکی فصل برداشت محصول پسته باغداران برای جلوگیری از سرقت باید از افراد امین و خوش سابقه برای نگهبانی از باغات خود استفاده و از به‌کارگیری افراد غیر قابل اعتماد در این زمینه خودداری کنندفرمانده انتظامی سیرجان از دستگیری ۳ سارق به اتهام سرقت ۵۸ عدد موبایل و یک عدد لپ تاپ از یک باب مغازه در شهر زیدآباد این شهرستان خبر داد.

سرهنگ مرتضی امیرسبتکی گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت مغازه موبایل فروشی در شهر زیدآباد شهرستان سیرجان، شناسایی و دستگیری عامل و یا عاملان این سرقت‌ها به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت. او افزود: با تلاش‌های ماموران کلانتری ۱۵ زیدآباد ۳ متهم دخیل در این سرقت‌ها که ۳ تبعه افغان بودند شناسایی و در یکی از نقاط روستایی حاشیه شهر زید آباد در مخفیگاهشان دستگیر شدند. فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان در ادامه افزود: متهمان در مواجهه با شواهد و مدارک موجود به سرقت ۵۷ عدد موبایل و ۱ عدد لپ تاپ و تعداد زیادی لوازم جانبی گوشی اعتراف کردند که همه اموال مسروقه کشف و تحویل مالباختگان شد. سرهنگ امیرسبتکی با اشاره به ارزش ۹ میلیارد ریالی این گوشی‌های سرقتی گفت: از این سارقان یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ توقیف شد و تحقیقات تکمیلی پلیس در خصوص کشف سایر سرقت‌های احتمالی متهمین با هماهنگی مراجع قضایی همچنان ادامه دارد.فرمانده انتظامی سیرجان گفت: فردی که پس از ایجاد مزاحمت برای بانوان و فرار به دو خودروی شهروندان خسارت وارد و با یک سرباز انتظامی نیز برخورد کرده بود، دستگیر شد. 

سرهنگ مرتضی امیرسبتکی امروز ۲۴ تیرماه در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر اینکه فردی با یک دستگاه خودرو برای تعدادی از بانوان در اطراف یکی از بوستان‌های شهر ایجاد مزاحمت می‌کند، ماموران یگان امداد برای رسیدگی به موضوع به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی افزود: ماموران با حضور در محل مشاهده کردند راننده یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ که هیچ توجهی به اخطار ماموران ندارد، با حرکات نامتعارف در حال ایجاد مزاحمت برای شهروندان است و این فرد در مواجهه با حضور پلیس اقدام به فرار کرده و ضمن برخورد و ایراد خسارت به دو دستگاه خودروی شهروندان در ادامه مسیر با یک سرباز نیز برخورد و از صحنه فرار می‌کند.

فرمانده انتظامی سیرجان با اشاره به صدمه دیدن این سرباز انتظامی از ناحیه دست و پا و انتقال وی به نزدیکترین واحد درمانی خاطرنشان کرد: در ادامه ماموران یگان امداد این متهم را پس از مسافتی تعقیب و مراقبت و شلیک تیر هوایی دستگیر و وی را به سبب این رفتارهای ناهنجار و ایراد خسارت به شهروندان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی کردند.فرمانده انتظامی سیرجان  از توقیف یک دستگاه کامیون نفتکش حامل ۳۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق با مدارک جعلی خبر داد.

سرهنگ مرتضی امیرسبتکی گفت: مأموران دایره مبارزه با قاچاق کالا پلیس آگاهی سیرجان هنگام گشت زنی در محور مواصلاتی سیرجانبه بندرعباس، یک دستگاه کامیون نفتکش را در راستای بررسی متوقف کردند.

وی افزود: ماموران در بازرسی از این کامیون که دارای مدارک و پلمب جعلی بود ۳۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق کشف و در این رابطه یک متهم را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی سیرجان اظهارداشت: سوخت‌های قاچاق به شرکت نفت شهرستان تحویل و متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.