پنج شنبه     17/آذر/1401  
افتتاح نمایشگاه آثار بانوان خوشنویس سیرجانی در فرهنگسرای شورا
به مناسبت گرامیداشت زادروز بانوی علم و ادب دکتر طاهره صفارزاده، رویدادی ویژه بانوان هنرمند سیرجانی تحت عنوان نمایشگاه آثار بانوان خوشنویس با همکاری کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر و انجمن خوشنویسان سیرجان و با حضور رییس اداره ارشاد اسلامی، معاون سیاسی‌امنیتی، اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان، تعدادی از معاونان شهرداری و مسئولان شهرستان، اعضای انجمن و تعداد کثیری از خوشنویسان و هنرمندان سیرجان، در نگارخانه راز فرهنگسرای شورا برگزار گردید.
به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، احمدعلی جهانشاهی مسئول انجمن خوشنویسان شهرستان، هدف از برپایی این نمایشگاه را گرامیداشت یاد و آشنایی با شخصیت و آثار دکتر طاهره صفارزاده، بازدید مردم و مسئولان از آثار هنرمندان، ایجاد انگیزه مضاعف و معرفی چهره‌ها و ظرفیت‌های بانوان خوشنویس شهرستان و نیز فرصتی برای معرفی این هنر به افراد مستعد عنوان کرد.
این استاد برجسته خوشنویسی، ضمن تقدیر از مسئولان شهرداری و شورای شهر خصوصا خانم اعظم جوانلری مسئول کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر و نیز مسئولان فرهنگسرای شورا که در برگزاری این نمایشگاه نهایت همکاری را با انجمن خوشنویسان سیرجان داشتند، اظهار امیدواری کرد؛ این حرکت هنری در سال‌های آینده نیز همزمان با زادروز دکتر طاهره صفارزاده تداوم داشته باشد و با دعوت از اساتید حوزه علم و ادب، آثار این بانوی گرانقدر مورد نقد و بررسی قرار گیرد. در حاشیه افتتاح این نمایشگاه، اعظم جوانلری مسئول کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر، گفت: انجمن خوشنویسان سیرجان در صدد اجرای مراسمی به مناسبت زادروز دکتر طاهره صفارزاده بود.
بانوان خوشنویس شهرستان درخواست ارائه آثار خود در قالب زندگینامه و آثار و اشعار این بانوی بزرگوار را داشتند؛ که طی جلسه ای در کمیسیون بانوان پیشنهاد آنها در دستور کار قرار گرفت. لازم به ذکر است در این نمایشگاه بیش از ۳۰ اثر هنری با خط نستعلیق، شکسته، نسخ و ثلث، توسط ۲۲ بانوی خوشنویس ایرانی که اکثرا دارای مدرک ممتاز و فوق ممتاز خوشنویسی می‌باشند، در معرض دید علاقه‌مندان گذاشته شده است. این نمایشگاه از یکم لغایت هشتم آذرماه ۱۴۰۱، صبح‌ها از ساعت ۹ الی ۱۲ و عصرها از ساعت ۱۶ الی ۱۹ در محل نگارخانه راز فرهنگسرای شورا پذیرای بازدیدکنندگان می‌باشد.
 
 
تجلیل گل گهر از قهرمانان ملی‌پوش کشتی آزاد و فرنگی و پیشکسوتان سیرجانی

مراسم تجليل از ملی‌پوشان قهرمان تیم‌های آزاد و فرنگی کشتی جمهوری اسلامی ایران و پیشکسوتان کشتی سیرجان به همت شرکت گل‌گهر و باشگاه فرهنگی ورزشی این شرکت برگزار شد.

در این مراسم که در سالن اجتماعات باشگاه گل‌گهر و با حضور مسئولان محلی و جمعی از فعالان کشتی سیرجان و جمع کثیری از نوجوانان و جوانان علاقمند برگزار شد از حسن یزدانی، کامران قاسم‌پور، رحمان عموزاد، یونس امامی، رضا اطری، امیرحسین زارع، محمدرضا گرایی و امین میرزازاده، مدال‌آوران تیم ملی کشتی در مسابقات جهانی صربستان، تقدیر به‌عمل آمد.

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی و هادی عامل، کارشناس و گزارشگر باسابقه کشتی کشور نیز میهمانان ویژه این مراسم باشکوه بودند. این قهرمانان همچنین با حضور در سالن کشتی گل‌گهر با جمع کثیری از نوجوانان و جوانان کشتی گیر سیرجانی دیدار کردند.

در پایان این مراسم نیز از ۱۲ پیشکسوت کشتی سیرجان تجلیل شد.

علیرضا دبیر: حرکت باشگاه گل‌گهر در راه اندازی آکادمی کشتی قابل تقدیر است. قدر مدیران دلسوز را باید دانست

رئیس فدراسیون کشتی در مراسم تجليل از ملی پوشان کشتی گفت: توجه به آکادمی ها و کشتی پایه نیاز اساسی کشتی ماست و حرکت باشگاه فرهنگی ورزشی گل‌گهر در راه اندازی آکادمی کشتی قابل تقدیر است.

علیرضا دبیر افزود: این کشور پر از امکانات و نعمت است و گوشه گوشه ایران سراسر ذخایر ثروت است ولی قدر مدیرانی را که به ورزش در کشور و مناطق توجه می‌کنند را باید دانست و مدیر عامل شرکت گل‌گهر از آن دست مدیرهاست.

رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: قطعا با امکانات و توجهی که گل‌گهر به امر ورزش در شهرستان نشان داده، در آینده شاهد اتفاقات بزرگی در استان کرمان خواهیم بود.

امام جمعه سیرجان: ورزشکاران مایه افتخار کشور هستند حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه سیرجان ورزشکاران را مایه افتخار کشور دانست و از قهرمانان ورزشی به عنوان الگوی جوانان یاد کرد. حسينی در مراسم تجليل از کشتی گیران ملی پوش گفت: قهرمانان باید اخلاق و رفتار پهلوانی را سرلوحه خود قرار دهند چرا که آنان الگوی بسیاری از نوجوانان و جوانان هستند. وی افزود: همه باید به فکر اقتدار و پیشرفت نظام اسلامی باشند و به فرموده‌ مقام معظم رهبری، دشمنان به دنبال آسیب به این انقلاب هستند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمان: گل‌گهر پایگاه پرورش استعدادهاست مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: باشگاه گل‌گهر با کار اکادمیک در کنار استعدادیابی و قهرمان پروری بستر بسیار مناسبی برای ورزش کشور ایجاد کرده است.

میثم‌پاریزی افزود: حضور ۱۷ تیم از سیرجان در لیگ های برتر کشور نشان از ظرفیت بالای این شهرستان در روش کشور دارد و با وجود باشگاه گل‌گهر سیرجان ظرفیت تشکیل پایگاه پرورش استعدادهای جنوب شرق کشور را دارد.

مدیر عامل باشگاه گل‌گهر: می‌خواهیم در کسب افتخارات جهانی و المپیک نقش ایفا کنیم مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی گل‌گهر گفت: باشگاه گل‌گهر سیرجان به عنوان مرکز استعدادیابی ورزش کشور در جنوب شرق اهداف بزرگی را دنبال می‌کند. دکتر اسفندیارپور در مراسم تجليل از کشتی گیران ملی پوش که به میزبانی باشگاه گل‌گهر برگزار می‌شد گفت: باشگاه گل‌گهر قصد دارد با ایجاد آکادمی در رشته های فوتبال، والیبال، دو و میدانی، بسکتبال و کشتی قصد داریم در کسب افتخارات و مدال آوری کشور در مسابقات بین‌المللی و المپیک کمک کند و این هدف با برنامه ریزی های صورت گرفته دور از دسترس نیست 

 

راه اندازی واحد دختران در دانشکده فنی و حرفه ای جنوب الزامی است.

نرجس بهرآسمانی با بیان این مطلب در جلسه امضای تفاهم نامه با آموزشکده فنی دختران الزهرا کرمان خواستار پیگیری سریعتر این موضوع توسط ریاست دانشکده کرمان برای رفع مشکلات دختران جنوب استان شد.
مدیر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری کرمان با توجه به علاقمند بودن دختران به تحصیل و مهارت آموزی در جنوب استان که متاسفانه به دلیل بعد مسافت ، کمبود خوابگاه و... پس از مقطع دیپلم ترک تحصیل می کنند افزود: ادامه تحصیل به همراه داشتن مهارت برای دختران آنان را برای زندگی بهتر آماده می کند.
قابل ذکر است این تفاهم نامه با هدف مهارت آموزی زنان شاغل و خانواده های ایشان با هدف توانمند سازی شاغلین در حوزه های مختلف مهارتی برای دختران و بانوان سراسر استان منعقد گردید.

  

با حضور پرشور کارکنان و خانواده‌ها؛

 برگزاری مراسم احیای شب‌های قدر در شهرک مسکونی گل‌گهر

مراسم احیای شب های قدر طبق روال هر ساله، شب نوزدهم و بیست‌ویکم ماه رمضان در محوطه جنب مسجد حضرت فاطمه الزهرا(س) شهرک مسکونی گل گهر با حضور کارکنان و خانواده‌های آنان و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.

این مراسم که با سخنرانی، مدیحه سرایی مداحان اهل بیت(ع)، قرائت قرآن و قرائت ادعیه‌ همراه بود، در شب‌ ۲۳ ماه مبارک رمضان نیز برگزار می شود 

در دیدار با رئیس آموزش و پرورش سیرجان عنوان شد:

هنرستان هنرهای زیبای دختران ، گام موثری در ترویج علمیِ هنر می باشد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با ریاست اداره آموزش و پرورش شهرستان دیدار و پیرامون مسائل و دغدغه های مشترک دو اداره گفتگو و هم اندیشی کردند .
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ؛ مهم ترین مسئله ای که در این دیدار به آن پرداخته شد، راه اندازی هنرستان هنرهای زیبای دختران سیرجان بود. در این دیدار مباحث مختلفی پیرامون مسائل فرهنگی و آموزشی شهرستان نیز مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
رضازاده در بخشی از سخنان خود با قدردانی از همکاری‌های اداره آموزش و پرورش در خصوص راه اندازی اولین هنرستان تخصصی هنر سیرجان گفت: این اتفاق می تواند گام موثری در ارتقاء فرهنگ و هنر شهرستان به ویژه در رده های سنی پایه باشد. وی افزود: به دنبال اختصاص فضای مناسبی هستیم تا این هنرستان بتواند فعالیت خود را به نحو احسن پیگیری نماید در ادامه این دیدار دکتر عزت آبادی رئیس اداره آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت این اقدام مشترک بر عزم آن اداره جهت راه اندازی مطلوب هنرستان هنرهای زیبا در سیرجان تاکید و خواستار تداوم این گونه نشستها برای رفع موانع احتمالی شد . در پایان مقرر گردید هفته آینده دومین دیدار روسای دو اداره بصورت بازدید میدانی از فضاهای مورد نظر جهت استقرار هنرستان مذکور برنامه ریزی گردد .